Na początku września Aula Magna w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej zmieniła się w salę koncertową i rozbrzmiała melodiami z najróżniejszych regionów Polski. Stało się to za sprawą Zespołu Folklorystycznego „Mali Poligrodzianie”, który rozpoczął Jubileuszowy Sezon 35-lecia działalności artystycznej.

Zespół Folklorystyczny „Mali Poligrodzianie” powstał w 1985 roku przy Zespole Tańca Ludowego „Poligrodzianie”. Liczy ponad 60 młodych tancerek i tancerzy w wieku 6-14 lat. Zespół zapewnia dzieciom dostęp do uczestnictwa w kulturze na poziomie egalitarnym i otwiera się na coraz to nowsze środowiska, pomagając rozwijać kolejne pokolenia wrażliwych artystycznie i odpowiedzialnych ludzi.

9 września br. odbył się Galowy Koncert inaugurujący Jubileuszowy Sezon 35-lecia działalności Zespołu Folklorystycznego „Mali Poligrodzianie” pt. „Bogactwo Korzeni”. Młode tancerki oraz tancerze wraz z towarzyszącą im kapelą zaprezentowali: Krakowiaka wraz z kołysankami krakowskimi, tańce i zabawy Wielkopolski Zachodniej z okolic Dąbrówki, tańce i przyśpiewki Dolnego Śląska, Zabawy kaszubskie, tańce i przyśpiewki ze wsi Kocierzew, tańce i zabawy Mazowsza kobielskiego, Folklor Lachów Szczyrzyckich, Melodie z Nowego Sącza oraz Folklor górali żywieckich.

Zaangażowanie oraz chęć zgłębiania i rozpowszechniania polskiej kultury ludowej przez młodych artystów Zespołu Folklorystycznego „Mali Poligrodzianie” została doceniona gromkimi brawami  nie tylko w Poznaniu, ponieważ 29 września br. Zespół wystąpił przed widownią z Gniezna. Koncert odbył się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Mali poligrodzianie zapraszają na

Nabór do zespołu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.