Repertuar

Tańce i przyśpiewki łowickie z okolic Kocierzewa

By 5 września 2021No Comments

Folklor rzadko przedstawianej części regionu łowickiego, czyli okolic Kocierzewa, którego instrumentarium zaskakuje widza, zaś stroje odbiegają od ogólnie znanego kanonu.

Wśród instrumentów dobrze znanych, jak skrzypce, kontrabas i klarnet w tej scence pojawia się instrument, który z muzyką nie jest kojarzony, a mianowicie kowadło.

Nie tylko to mocno odróżnia tę odsłonę regionu łowickiego. Stroje damskie odbiegają kolorystyką, w której dominantą są zielenie i niebieskie kolory, zaś czarny aksamit góry sukni oraz obszycia dołu spódnicy nie są tak suto haftowane.

W zamian za to zdobione są białymi aplikacjami i ozdobami z masy perłowej. Ponadto w stroju nie ma zapaski, tylko czarny jedwabny fartuch haftowany w charakterystyczne kolorowe kwiaty. Choreografia powstała  podczas współpracy artystycznej z Zespołem Regionalnym „Boczki Chełmońskie” z Kocierzewa.

Mali poligrodzianie zapraszają na

Nabór do zespołu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.